• 30-days return policy
  • Secure Payment

O nas

Betterfelt.com to duńska firma z własną pracownią w Katmandu, Nepal.

Ręcznie wykonujemy wiele wyrobów z czystej naturalnej wełny. Produkujemy zarówno popularne wełniane buty, jak i inne artykuły dla domu: dywany, uchwyty do szklanek, podgrzewacze do kawy, czapki, torby itp. Lista jest długa i wciąż rośnie. 

Mamy ambicję, aby świat nosił wełniany filc.                   

Nasza wizja 

Chcemy rozwijać naszą firmę, której głównym atutem są niezależni i zmotywowani pracownicy.

Każdy z nich jest odpowiedzialny za własną pracę, a tym samym za swój zysk.

Działalność firmy opiera się na odpowiedzialnym działaniu i odpowiedzialnym handlu; dbamy o środowisko naturalne.

Jesteśmy wiarygodni, kreatywni i otwarci.

Naszym klientom oferujemy najwyższy standard usług.

Stale doskonalimy nasze wyroby i proces produkcyjny.

Zwracamy uwagę na nowe pomysły, odmienne kultury i/lub ludzi.

Jednocześnie pozostajemy lojalni wobec naszych własnych korzeni.

Historia betterfelt.com


W 1994 r. babcia Glerup otrzymała kilka owiec i wpadła na pewien pomysł. Samodzielnie sfilcowała wełnę, nadała jej kształt butów, a następnie doszyła skórzane podeszwy. Kiedy przyjaciele i rodzina odkryli, że buty są bardzo wygodne, zaczęli je polecać innym. Babcia Glerup postanowiła, że będzie je wykonywać na sprzedaż.

Opracowała technikę ręcznego wytwarzania butów, dzięki której mogła produkować więcej niż 2 pary dziennie.

Jej syn, Thomas Glerup, uważał, że wełniane buty mogą w przyszłości stać się popularne, ponieważ są lekkie, wytrzymałe i łatwo się od nich uzależnić.

Zrezygnował z normalnej pracy i zajął się ich sprzedażą. Klienci przekonali się, że wełna wspaniale chroni i pochłania wilgoć.

Po przeniesieniu produkcji do Rumunii sprzedaż gwałtownie wzrosła. W tym samym czasie firma przystąpiła do wspólnego przedsięwzięcia przy finansowej pomocy duńskiej organizacji rządowej Danida.

Połączenie ręcznej produkcji butów z wełnianego filcu i jednoczesne stworzenie miejsc pracy w jednym z najbiedniejszych krajów świata okazało się świetnym pomysłem.

Thomas Glerup chciał jednak więcej. W r. 2007 odsprzedał swoje akcje rodzicom i zastawił swój dom, aby rozwijać nowy warsztat w Nepalu.

Miał ambicję stworzyć firmę, która połączy starą technikę filcowania wełny z produkcją nowoczesnego obuwia.

W Nepalu stworzył wytwórnię, która opiera się całkowicie na ręcznej produkcji. Skala przedsięwzięcia jest interesującym zjawiskiem dla współczesnego zachodniego biznesu.

Choć pracownicy w Nepalu, podobnie jak babcia Glerup, ciągle mogą wykonać niewiele więcej niż 2 pary dziennie, betterfelt.com jest w stanie dostarczyć wystarczająco dużo butów w atrakcyjnej cenie.

Dieter Kasprzak z ECCO zakochał się w naszych butach i zakupił jedną z naszych kolekcji. W ten sposób betterfelt.com zyskało dobrego klienta, co umożliwiło rozpoczęcie produkcji w Nepalu.

Próbując zbudować solidne podstawy, Thomas Glerup, jak każdy przedsiębiorca, zarządzał jakością i płynnością produkcji, walczył z nieuczciwymi partnerami handlowymi, biurokracją, kiepską logistyką itp.

W r. 2010 wszystko zaczęło wyglądać opłacalnie. Jakość wyrobów była dobra, ECCO ciągle kupowało pantofle. Niestety następny rok nie przyniósł pierwszego oczekiwanego zysku. Światowy kryzys spowodował zmniejszenie zamówień. Wiosną 2011 r. firma straciła dobrego klienta, jakim było ECCO.

Betterfelt.com miało wyroby, które mogły podbić świat, ale nie było w stanie tego zrobić bez dochodów z kontraktu z ECCO. Zupełnie niespodziewanie Thomas Glerup znalazł się w sytuacji, że musiał walczyć o przetrwanie.

W tym czasie wielu pracowników w Katmandu straciło pracę i byli zmuszeni produkować jeszcze taniej na lokalny rynek.

Uldsko | Slippers | Filtsko | Filtsutter | Hjemmesko